Väzníkové krovy

Ponúkame vám návrh krovu, jeho výrobu a prípadnú montáž na stavbe.
Čítať viac
piktogram white

Krovy a väzníkové konštrukcie

Drevené väzníky

Navrhujeme a vyrábame drevené priehradové väzníky z ktorých vytvárame rôzne konštrukcie väzníkových krovov, stropov, nadstavieb a striech. Konštrukcie našli uplatnenie pri stavbách striech rodinných domov, administratívnych budov, hál a občianskych stavieb.

Ponúkame vám návrh krovu, jeho výrobu a prípadnú montáž na stavbe. Navrhneme vám ekonomicky efektívny krov pri dodržaní vašich požiadaviek na tvar a zaťaženie.

Drevené krovy

Krovy navrhujeme a vyrábame dostupnými technológiami z masívu, KVH prvkov, lamelového lepeného dreva, alebo ich zostavujeme z priehradových väzníkov. Často sa používa kombinácia dvoch alebo viacerých technológií. 

V prípade vášho záujmu je možné konštrukcie navrhnúť a vyrobiť aj na väčšie zaťaženia ako vyžadujú zaťažovacie normy alebo so zvýšenou požiarnou odolnosťou. Z väzníkov vytvárame priestorovú konštrukciu tak, aby bola preukázateľne zabezpečená jej mechanická odolnosť a priestorová stabilita. Výpočty a návrhy sú kontrolované autorizovaným statikom.

Prečo stavať s nami?

30 ročné skúsenosti

Máme dlhoročné skúsenosti s montovanou výstavbou. Väzníky navrhujeme a vyrábame od roku 1994 a sme nesporne lídrom na trhu.
Do roku 2024 sme vyrobili viac ako 10.000 rôznych konštrukcií domov, nadstavieb, krovov, striech, stropov, hál a občianskych stavieb.

Skúsený tím

Máme vlastný a stabilný pracovný tím projektantov, prípravárov, stavbyvedúcich a riadiacich pracovníkov.
Mnohí z nich pracujú v našich spoločnostiach 15 a viac rokov

Cenení odborníkmi

Naše stavby a konštrukcie získavajú popredné ocenenia v súťažiach ako Stavba roka, Strecha roka, Drevostavba roka a iné.
Často sú nezávislými odborníkmi uvádzané v populárnej, ale aj odbornej literatúre.

Certifikovaná výroba

Kvalita výroby je deklarovaná certifikátom Systému riadenia kvality ISO 9001:2009. Platnosť certifikátu každý rok obnovujeme.
Výsledkom sú štandardizované pracovné procesy a postupy, ktorých dodržiavaním vytvárame predpoklady kvalitného finálneho výrobku.

Drevo ako kameň

Vlastníme SK Certifikát o nemennosti parametrov podstatných vlastností stavebného výrobku 1478 - CPD - 0021.
Certifikát vydala autorizovaná osoba č. Lignotesting, a.s. č. 1478 a vzťahuje sa na Prefabrikovaný väzník z rastlého dreva (drevina smrek) spájaný kovovými spojkami s prelisovanými hrotmi Certifikáciou plníme požiadavky zákona č. 133/2013 Z. z. o stavebných výrobkoch a vydaním SK vyhlásenia o parametroch preukazujeme nemennosť parametrov podstatných vlastností našich výrobkov.

Značka kvality

Naša spoločnosť je nositeľom značky kvality, ktorú v nepovinnej certifikácii udeľuje komisia ustanovená Zväzom spracovateľov dreva SR s nezávislou odbornou garanciou Technickej univerzity vo Zvolene.
Značkou kvality preukazujeme predovšetkým našim zákazníkom, že v procese projektovania, prípravy a realizácie montovaných stavieb dodržiavame všetky štandardné postupy a programovo realizujeme diela v komplexnej kvalite.

Výhody väzníkových konštrukcií

piktogram

„Najčastejším problémom klasických krovov je vnášanie vodorovných síl do zvislej konštrukcie nadmurovky. Vďaka priehradovej konštrukcii možno tieto sily eliminovať a nedochádza tak k extrémnemu namáhaniu zvislých nosných konštrukcií vodorovnými silami. Výhodou je potom tiež možnosť vytvorenia podkrovných priestorov bez vnútorných nosných stĺpov.“

MiTek Industries

Aký je rozsah práce s Kontraktingom

Návrh a montáž

Samozrejmosťou je pre nás montáž nami vyrobeného krovu. Po ukončení montáže odovzdávame dokumentáciu vyhotovenia krovu odberateľovi.

Dodávame krovy pre investorov, stavebné firmy i tesárske partie. Ak odberateľ má záujem o montáž vlastnou kapacitou alebo iným subjektom, dodáme dokumentáciu pre montáž.

Ideálne riešenie

S výkonným softvérom hľadáme najekonomickejšie riešenie pre vašu konštrukciu. Väzníky sú zhotovované na zákazku, majú rôzne tvary a sú dimenzované na rôzne zaťaženia. Zaťaženie zohľadňuje príslušnú snehovú a vetrovú oblasť, konštrukciu strešného plášťa, podhľadu, ale tiež funkciu väzníkovej konštrukcie.

Pre zodpovedanie otázok ohľadom ponukovej ceny kontaktujte náš zákaznícky servis cez formulár nižšie.

Ľudia, s ktorými budete mať možnosť spolupracovať

Prečítajte si viac o našej práci

Čo o nás povedali naši klienti

Andrea S.

Banská Bystrica

Ktokoľvek z mojich známych by potreboval poradiť, určite odporúčam firmu Kontrakting! Vysoká kvalita za rozumnú cenu a naozaj šikovní, schopní ľudia na správnom mieste. 

Čítať viac

Peter Dancsák

Tešedíkovo

Boli sme veľmi spokojní od samotného zadania požiadavky až po realizáciu. Výborná komunikácia, naše požiadavky na zmeny vyriešené na počkanie, dodanie a montáž včas bez akýchkoľvek problémov.

Čítať viac

Juraj R.

Skalica

Nový krov od spoločnosti Kontrakting bola výborná voľba. Išlo doslova o stavbu na kľúč. So všetkým poradili, potrebné zariadili. Naprojektovali, vyrobili, doviezli a zmontovali. Našiel som kvalitu, ktorú som dlho hľadal.

Čítať viac

Nezáväzná cenová ponuka

Predbežnú cenovú ponuku Vám vypracujeme na základe vyplnenia nasledovných údajov

Odoslaním formuláru súhlasíte so spracovaním osobných údajov. Spoločnosť KONTRAKTING KROV HROU s.r.o. spracováva vaše osobné údaje iba za účelom vášho kontaktovania. Vaše údaje nebudú ďalej poskytnuté žiadnym tretím osobám.
Viac informácií.