Drevené stĺpikové konštrukcie

Čítať viac
piktogram white

Stĺpikové konštrukcie

„two by four“

Stĺpiková alebo rámová konštrukcia je známa z tradičného staviteľstva väčšiny amerických nízkopodlažných stavieb. Odtiaľ sa preniesol tiež jej iný názov – „two by four“. Základným prvkom konštrukcie boli totiž hranoly s jednotným prierezom – 2 × 4 stopy (v prepočte 5 × 10 cm).

Z princípu rámov vychádzajú aj konštrukcie panelov, ktoré navrhujeme a vyrábame pre našich zákazníkov.

Najrozšírenejšie a najekonomickejšie riešenie

Panely umožňujú použitie difúzne otvorených aj difúzne uzavretých konštrukcií a vyrábame ich v rôznom stupni kompletizácie v našom výrobnom stredisku v Liptovskom Mikuláši.

Tento systém je asi najrozšírenejším a najekonomickejším konštrukčným systémom drevostavieb nielen u nás. Základom prefabrikovaných panelov je drevený rám s jednostranným alebo obojstranným opláštením a výplňou. Hoci je podstatou tejto konštrukcie využitie možností prefabrikácie, zároveň umožňuje veľkú variabilitu konštrukčného riešenia a tým výrazne ovplyvňuje cenu stavby. Prefabrikácia zároveň výrazne redukuje vplyv nepriazne počasia na výslednú kvalitu konštrukcie – urýchľuje samotnú výstavbu a kritické procesy umožňuje realizovať vo výrobnej hale.

Prečo stavať s nami?

26 ročné skúsenosti

Máme dlhoročné skúsenosti s montovanou výstavbou. Väzníky navrhujeme a vyrábame od roku 1995 a sme nesporne lídrom na trhu.
Do roku 2021 sme vyrobili cca 9 000 rôznych konštrukcií domov, nadstavieb, krovov, striech, stropov, hál a občianskych stavieb.

Skúsený tím

Veríme v poctivú prácu a to, že skúsenosti nás aj vás posúvajú vpred.
Náš stabilný pracovný tím tvoria spoľahliví projektanti, prípravári, stavbyvedúci a riadiaci pracovníci, z ktorých mnoho pracuje v našich spoločnostiach 15 a viac rokov.

Cenení odborníkmi

Naše stavby a konštrukcie získavajú popredné ocenenia v súťažiach ako Stavba roka, Strecha roka, Drevostavba roka a iné.
Často sú nezávislými odborníkmi uvádzané v populárnej, ale aj odbornej literatúre.

Odborné poznatky

Kvalita výroby je deklarovaná certifikátom Systému riadenia kvality ISO 9001:2009. Platnosť certifikátu každý rok obnovujeme.
Výsledkom sú štandardizované pracovné procesy a postupy, ktorých dodržiavaním vytvárame predpoklady kvalitného finálneho výrobku.

Certifikovaný dizajnér

Sme certifikovaný dizajner energeticky pasívnych domov – Ing. Juraj Pečeňanský, certifikát vystavený Passivhaus Institut Dr. Wolfgang Feist, Darmstadt Deutschland.
Pri návrhu domu sa opierame o najnovšie poznatky v modernom stavebníctve. Každý montovaný dom je pri svojom návrhu posudzovaný z hľadiska stavebnej tepelnej techniky, stavebnej akustiky a ochrany proti radónu. Prísne dbáme, aby v návrhu boli dodržané všetky zásady protipožiarnej bezpečnosti.

Testy vzduchotesnosti

Po dohode so stavebníkom vykonávame Blower door testy, ktorými dokazujeme požadovanú vzduchotesnosť obalových konštrukcií stavieb, a ktoré veľa napovedajú o kvalite realizácie.
Výsledky testov sa väčšinou pohybujú v rozpätí n50=0,30 - 0,40 /h, čo výrazne prevyšuje požadovanú hodnotu n50= 1,0 /h pre nízkoenergetické stavby, resp. n50= 0,6 /h pre stavby postavené v pasívnom štandarde.
piktogram

„Ak investor naletí na podozrivo nízku cenu ako jediné kritérium, môže očakávať vážne problémy počas užívania stavby, alebo riskuje to, že neuvidí dokončenú stavbu ani peniaze.“

Prof. Ing. Jozef Štefko, PhD.

Aký je rozsah spolupráce s Kontraktingom

Prispôsobíme sa vašim požiadavkám

Rozsah dodávky prispôsobíme požiadavkám odberateľa – môžeme dodať len konštrukciu, postaviť hrubú stavbu, holodom alebo dom na kľúč.

Sme partnerom našich zákazníkov a nijako ich nechceme obmedzovať. Podľa ich potrieb navrhneme a vyrobíme celý dom, alebo len jeho konštrukčné časti. Napríklad krov, steny, steny s tepelnou izoláciou, stropy. Ak má zákazník záujem montovať tieto konštrukčné časti sám alebo ním určeným subjektom, dodáme montážnu dokumentáciu.

Domy na kľúč

Samozrejme, že v našej ponuke máme aj komplexné dodávky domov na kľúč. Veľmi často má zákazník záujem o hrubú stavbu (nosná konštrukcia domu) spolu so stavbou strechy vrátane krytiny, a ostatné konštrukcie si už finalizuje vo svojej réžii.

DOMY NA MIERU

Navrhujeme, vyrábame a montujeme domy na mieru. Nevytvárame stovky „katalógových“ riešení, aj keď je to z hľadiska firemnej ekonomiky veľmi lákavé. Snažíme sa našim zákazníkom navrhovať domy „bez kompromisov“. Stavba rodinného domu je pre väčšinu stavebníkov životnou investíciou a zaslúži si osobitý prístup.

Pozemok na stavbu domu, samotná lokalita, širšie vzťahy, orientácia na svetové strany, rodina stavebníka, jej potreby a spôsob života sú v kombinácii jedinečné. Individuálny prístup architekta umožní vygenerovať projekt, ktorý je svojím riešením optimálny a rešpektuje všetky požiadavky. Čo je podstatné, tak optimálnou veľkosťou ušetrí často stavebníkovi nemalé finančné prostriedky. 

NEAKCEPTUJTE KOMPROMISY

Každý meter štvorcový úžitkovej plochy vášho plánovaného domu stojí nemalé peniaze. Pri kompromisných katalógových riešeniach môže stavebník takto zbytočne minúť tisíce eur. Je to takmer isto vždy podstatne viac, ako stojí individuálne projektové riešenie od skúseného architekta. Dom bude na mieru, bude tam všetko a nič tam nebude chýbať.

Ľudia, s ktorými budete mať možnosť spolupracovať

Prečítajte si viac o našej práci

Čo o nás povedali naši klienti

Zuzana a Michal Žarnay

Svederník

Stavbyvedúci bol veľmi ústretový a aj neskôr, po dokončení stavby, ochotný poradiť a pomôcť pri riešení drobných zmien, ktoré sme potrebovali. Mali sme pocit, že je pre neho a jeho kolegov zákazník dôležitý. Kontrakting môžeme len odporučiť.

Čítať viac

Suškovci

Iľanovo

Aj s odstupom času veľmi oceňujeme kamarátsky, iniciatívny,  profesionálny a korektný prístup Kontraktingu počas celého procesu prípravy a realizácie stavby. 

Čítať viac

Milan L.

Záriečie

Po mojich skúsenostiach by som Kontraktingu zveril nielen montáž, ale aj návrh domu od úplného začiatku. Určite odporúčam každému záujemcovi o drevostavbu osloviť túto firmu.

Čítať viac

Nezáväzná cenová ponuka

Predbežnú cenovú ponuku Vám vypracujeme na základe vyplnenia nasledovných údajov

Odoslaním formuláru súhlasíte so spracovaním osobných údajov. Spoločnosť KONTRAKTING KROV HROU s.r.o. spracováva vaše osobné údaje iba za účelom vášho kontaktovania. Vaše údaje nebudú ďalej poskytnuté žiadnym tretím osobám.
Viac informácií.