Montované občianske stavby

Sme tu pre tých, čo sa neuspokoja s katalógovými riešeniami
Čítať viac
piktogram white

Montované občianske stavby

Montované drevostavby

Navrhujeme a staviame občianske stavby z dreva – montované drevostavby. Sú to nosné skelety rôznych typov stavieb – nadstavieb, priemyselných, športových a skladovacích hál, budov na bývanie, administratívu a prevádzku, škôl, škôlok a rekreačných zariadení.

Výhody dreva

Použitie dreva na tieto stavby prináša pre investorov okrem estetických a úžitkových vlastností často aj nezanedbateľnú úsporu nákladov. Z konštrukčného hľadiska sa najčastejšie používa lepené lamelové drevo, stĺpikové konštrukcie, CLT panely ale aj rôzne iné konštrukčné systémy často kombinované s menej tradičnými materiálmi, napríklad so slamou.

Prečo stavať s nami?

30 ročné skúsenosti

Máme dlhoročné skúsenosti s montovanou výstavbou. Od roku 1995 vyrábame z dreva konštrukčné prvky stavieb.
Ovládame všetky dostupné technológie a staviame s nimi moderné drevostavby

Skúsený tím

Máme vlastný a stabilný pracovný tím projektantov, prípravárov, stavbyvedúcich a riadiacich pracovníkov.
Mnohí z nich pracujú v našich spoločnostiach 15 a viac rokov.

Cenení odborníkmi

Naše stavby a konštrukcie získavajú popredné ocenenia v súťažiach ako Stavba roka, Strecha roka, Drevostavba roka a iné.
Často sú nezávislými odborníkmi uvádzané v populárnej, ale aj odbornej literatúre.

Certifikovaná kvalita

Kvalita výroby je deklarovaná certifikátom Systému riadenia kvality ISO 9001:2009. Platnosť certifikátu každý rok obnovujeme pre certifikáciu jeho zhody s normou.
Výsledkom sú štandardizované pracovné procesy a postupy, ktorých dodržiavaním vytvárame predpoklady kvalitného finálneho výrobku.

Značka kvality

Naša spoločnosť je nositeľom značky kvality, ktorú v nepovinnej certifikácii udeľuje komisia ustanovená Zväzom spracovateľov dreva SR s nezávislou odbornou garanciou Technickej univerzity vo Zvolene.
Značkou kvality preukazujeme predovšetkým našim zákazníkom, že v procese projektovania, prípravy a realizácie montovaných stavieb dodržiavame všetky štandardné postupy a programovo realizujeme diela v komplexnej kvalite.

Rozumieme strechám

Strechy navrhujeme, staviame a rekonštruujeme od roku 1992. Naučili sme sa strechám rozumieť a pochopiť všetky fyzikálne procesy, ktoré v nich prebiehajú.
Majiteľom striech pomáhame predlžovať ich životnosť a zlepšovať ich kvalitatívne parametre. Staviame strechy šikmé aj ploché.

Technológie stavieb

Staviame domy v rôznych technológiách. Stĺpikové konštrukcie, domy z CLT panelov, drevoslamené domy ECOCOCON, drevostavby Lignotrend, domy z lepeného lamelového dreva.

CLT

CLT panely (cross laminated timber) sú vynikajúcim konštrukčným materiálom, priateľským k životnému prostrediu, pochádzajúcim z trvale obnoviteľných zdrojov. CLT panely sú ideálnym konštrukčným riešením pre stavbu rodinných domov. Vyžadujú síce väčší čas na výrobnú prípravu, ale výrazne skracujú čas potrebný na samotnú výstavbu.
Obľúbené

Stĺpikové konštrukcie

Stĺpiková konštrukcia je najpoužívanejší systém na stavbu rodinných domov. Umožňuje vytvoriť difúzne otvorenú ale aj difúzne uzavretú konštrukciu. Má veľa variant v závislosti od použitých materiálov a je možné z nej konštruovať aj najkvalitnejšie riešenia.

Iné konštrukčné riešenia

Často sa používajú aj iné konštrukčné systémy na stavbu rodinných domov. Skelet stavby môže byť vytvorený z lepeného lamelového dreva, z iných konštrukčných panelov, napr. systém Lignotrend, alebo z netradičných materiálov. Známy je sytém Ecococon, ktorý vyúžíva subtílnu drevenú konštrukciu špeciálne vyplnenú slamou ako tepelným izolantom. Ovládame všetky tieto systémy a máme za sebou aj úspešné realizácie
piktogram

„Synergický efekt drevenej skladanej konštrukcie možno len ťažko nahradiť účinkom sendvičovej murovanej, dnes skôr lepenej konštrukcie, či už ide o uhlíkovú stopu, pomer ceny a výkonu, zaistenie požiadavky vzduchotesnosti, rýchlosti výstavby, flexibility, ale aj dodatočných zmien. A to všetko pri dodržaní princípov udržateľnej výstavby.“

Ing. arch. Josef Smola

Hľadáte montované rodinné domy?

Ľudia, s ktorými budete mať možnosť spolupracovať

Prečítajte si viac o našej práci

Čo o nás povedali naši klienti

Visto s.r.o.

Jediný dodávateľ s ktorým som nemal na stavbe žiadny problém. Splnili všetko na čom sme boli dohodnutí.

Visto, s.r.o.

Ing. Jana Nechalová

Lipník

Pocit, že náš vysnívaný dom stavala práve táto firma hreje pri srdci. Pracujú v nej ľudia, s ktorými sme dodnes priatelia,  čo si veľmi vážime.

Čítať viac

Marek Adamov

Žilina-Záriečie

Strecha Novej synagógy pre Kontrakting nebola zakázka ani ďalšia stavba, bolo to spoločné dielo, na ktorom sme s nimi radi robili.

Čítať viac

Nezáväzná cenová ponuka

Predbežnú cenovú ponuku Vám vypracujeme na základe vyplnenia nasledovných údajov

Odoslaním formuláru súhlasíte so spracovaním osobných údajov. Spoločnosť KONTRAKTING KROV HROU s.r.o. spracováva vaše osobné údaje iba za účelom vášho kontaktovania. Vaše údaje nebudú ďalej poskytnuté žiadnym tretím osobám.
Viac informácií.