Montované rodinné domy

Sme tu pre tých, čo chcú bývať v dobrých domoch
Čítať viac
piktogram white

Montované drevodomy na mieru

Nemáme katalógy

Navrhujeme a staviame rodinné domy z dreva – montované drevostavby. Nemáme katalógy, pretože staviame stavby, ktoré dokonale napĺňajú predstavy našich zákazníkov. Individuálne dispozičné, konštrukčné a materiálové riešenia vytvárajú spektrum našich referencií.

Máme radi drevo, ktoré je naším konštrukčným materiálom. V návrhoch dôsledne využívame jeho vlastnosti a ponúkame zákazníkom modernú konštrukciu zodpovedajúcu požiadavkám súčasnosti.

Výhody dreva

Nízka energetická náročnosť objektov, pohoda v interiéri, výnimočné výrazové charakteristiky dreva a materiálov umocňujú pocit návratu k životu v prírode a s prírodou.

Rýchlosť výstavby drevostavieb – obvodové steny, stropy a strecha môžu byť postavené v priebehu niekoľkých dní – a suchý proces, to sú dve dôležité výhody pri rozhodovaní sa pre výstavbu z dreva. Pridanou hodnotou drevostavieb je príjemné a zdravé bývanie.

Prečo stavať s nami?

30 ročné skúsenosti

Už 30 rokov pre vás s vášňou realizujeme montované stavby z dreva.
Naša najstaršia existujúca spoločnosť vznikla v roku 1991. Neskôr sa rozdelila a vznikli dve nové spoločnosti - Kontrakting s.r.o. a Silpro s.r.o. Kontrakting sa dnes volá I.K.S. s.r.o. Cesty sa rozdelili, no radosť z poctivo a kvalitne navrhnutého a postaveného domu zostala. Dnes pre vás navrhujeme stavby presne také, aké ste si vysnívali.

Skúsený tím

Veríme v poctivú prácu a to, že skúsenosti nás aj vás posúvajú vpred.
Náš stabilný pracovný tím tvoria spoľahliví projektanti, prípravári, stavbyvedúci a riadiaci pracovníci, z ktorých mnoho pracuje v našich spoločnostiach 15 a viac rokov.

Cenení odborníkmi

Naše stavby a konštrukcie získavajú popredné ocenenia v súťažiach ako Stavba roka, Strecha roka, Drevostavba roka a iné.
Často sú nezávislými odborníkmi uvádzané v populárnej, ale aj odbornej literatúre.

Odborné poznatky

Zaručujeme, že pri každom jednom návrhu domu využívame najnovšie poznatky v modernom stavebníctve.
Náš technický riaditeľ Ing. Juraj Pečeňanský je certifikovaný dizajnér energeticky pasívnych domov. Každý montovaný dom posudzujeme z hľadiska stavebnej tepelnej techniky, stavebnej akustiky a ochrany proti radonu. Prísne dbáme, aby v návrhu boli dodržané všetky zásady protipožiarnej bezpečnosti.

Značka kvality

Naša spoločnosť je nositeľom značky kvality, ktorú udeľuje komisia ustanovená Zväzom spracovateľov dreva SR s nezávislou odbornou garanciou Technickej univerzity vo Zvolene.
Značkou kvality preukazujeme predovšetkým našim zákazníkom, že v procese projektovania, prípravy a realizácie montovaných stavieb dodržiavame všetky štandardné postupy a programovo realizujeme diela v komplexnej kvalite.

Testy vzduchotesnosti

Po dohode so stavebníkom vykonávame Blower door testy, ktorými dokazujeme požadovanú vzduchotesnosť obalových konštrukcií stavieb, a ktoré veľa napovedajú o kvalite realizácie.
Výsledky testov sa väčšinou pohybujú v rozpätí n50=0,30 - 0,40 /h, čo výrazne prevyšuje požadovanú hodnotu n50= 1,0 /h pre nízkoenergetické stavby, resp. n50= 0,6 /h pre stavby postavené v pasívnom štandarde.

Navrhujeme domy bez kompromisov

Domy na mieru

Navrhujeme, vyrábame a montujeme domy na mieru. Nevytvárame stovky „katalógových“ riešení, aj keď je to z hľadiska firemnej ekonomiky veľmi lákavé. Snažíme sa našim zákazníkom navrhovať domy „bez kompromisov“. Stavba rodinného domu je pre väčšinu stavebníkov životnou investíciou a zaslúži si osobitý prístup.

Pozemok na stavbu domu, samotná lokalita, širšie vzťahy, orientácia na svetové strany, rodina stavebníka, jej potreby a spôsob života sú v kombinácii jedinečné. Individuálny prístup architekta umožní vygenerovať projekt, ktorý je svojím riešením optimálny a rešpektuje všetky požiadavky.

Efektívne riešenia

Čo je podstatné, tak optimálnou veľkosťou ušetrí často stavebníkovi nemalé finančné prostriedky. Každý meter štvorcový úžitkovej plochy naviac stojí v konečnom dôsledku orientačne 1.650,-€. 

Pri kompromisných katalógových riešeniach môže stavebník takto zbytočne minúť niekoľko desiatok tisíc eur. Je to takmer vždy podstatne viac, ako stojí individuálne projektové riešenie od skúseného architekta.

piktogram

„Tak veľa ako je potrebné, tak málo ako je možné a tak dobre, ako sa len dá…„

Ing. arch. Pavol Pokorný

Ako prebieha výstavba s nami?

Prispôsobíme sa vašim požiadavkám

Rozsah dodávky prispôsobíme požiadavkám odberateľa – môžeme dodať len konštrukciu, postaviť hrubú stavbu, holodom alebo dom na kľúč.

Sme partnerom našich zákazníkov a nijako ich nechceme obmedzovať. Podľa ich potrieb navrhneme a vyrobíme celý dom, alebo len jeho konštrukčné časti. Napríklad krov, steny, steny s tepelnou izoláciou, stropy. Ak má zákazník záujem montovať tieto konštrukčné časti sám alebo ním určeným subjektom, dodáme montážnu dokumentáciu.

Domy na kľúč

Samozrejme, že v našej ponuke máme aj komplexné dodávky domov na kľúč. Veľmi často má zákazník záujem o hrubú stavbu (nosná konštrukcia domu) spolu so stavbou strechy vrátane krytiny, a ostatné konštrukcie si už finalizuje vo svojej réžii.

Technológie stavieb

Staviame domy v rôznych technológiách. Stĺpikové konštrukcie, domy z CLT panelov, drevoslamené domy ECOCOCON, drevostavby Lignotrend, domy z lepeného lamelového dreva.

CLT

CLT panely (cross laminated timber) sú vynikajúcim konštrukčným materiálom, priateľským k životnému prostrediu, pochádzajúcim z trvale obnoviteľných zdrojov. CLT panely sú ideálnym konštrukčným riešením pre stavbu rodinných domov. Vyžadujú síce väčší čas na výrobnú prípravu, ale výrazne skracujú čas potrebný na samotnú výstavbu.
Obľúbené

Stĺpikové konštrukcie

Stĺpiková konštrukcia je najpoužívanejší systém na stavbu rodinných domov. Umožňuje vytvoriť difúzne otvorenú ale aj difúzne uzavretú konštrukciu. Má veľa variant v závislosti od použitých materiálov a je možné z nej konštruovať aj najkvalitnejšie riešenia.

Iné konštrukčné riešenia

Často sa používajú aj iné konštrukčné systémy na stavbu rodinných domov. Skelet stavby môže byť vytvorený z lepeného lamelového dreva, z iných konštrukčných panelov, napr. systém Lignotrend, alebo z netradičných materiálov. Známy je sytém Ecococon, ktorý vyúžíva subtílnu drevenú konštrukciu špeciálne vyplnenú slamou ako tepelným izolantom. Ovládame všetky tieto systémy a máme za sebou aj úspešné realizácie

Hľadáte občianske stavby?

Ľudia, s ktorými budete mať možnosť spolupracovať

Prečítajte si viac o našej práci

Čo o nás povedali naši klienti

M. Janíková

Vrútky

Jednanie s firmou Kontrakting bolo od prvého stretnutia veľmi ústretové a na profesionálnej úrovni. Samotná realizácia stavby prebiehala bez problémov s tímom zodpovedných a šikovných ľudí. Sme radi, že stavba rodinného domu bola pre nás radosť a nie starosť. Ďakujeme.

Čítať viac

Katarína

Orava

S nasim dreveným domcekom sme spokojní – nadmieru, ani po piatich rokoch sme nenašli závadu, ktorú by sme museli reklamovat. Dom ma prijemnu atmosferu a stale nam vonia drevom. Navyse je ultra nízkoenergetický, ma nizke rezijne naklady, tak sa nam investície do kvalitnych materialov pomaly vracaju.

Čítať viac

Milan L.

Záriečie

Po mojich skúsenostiach by som Kontraktingu zveril nielen montáž, ale aj návrh domu od úplného začiatku. Určite odporúčam každému záujemcovi o drevostavbu osloviť túto firmu.

Čítať viac

Nezáväzná cenová ponuka

Predbežnú cenovú ponuku Vám vypracujeme na základe vyplnenia nasledovných údajov

Odoslaním formuláru súhlasíte so spracovaním osobných údajov. Spoločnosť KONTRAKTING KROV HROU s.r.o. spracováva vaše osobné údaje iba za účelom vášho kontaktovania. Vaše údaje nebudú ďalej poskytnuté žiadnym tretím osobám. Viac informácií