O nás

Staviame z dreva už 30 rokov

Dnes, po explóziách priemyselných revolúcií si človek uvedomuje, že krehká rovnováha života na modrej planéte môže byť porušená. A práve návrat k drevu ako základnému stavebnému prvku konštrukcií, môže devastáciu životného prostredia spomaliť. Často môže nahradiť energeticky náročné železobetóny či oceľové prvky. Môže sa použiť namiesto plastových či iných, na chemické zlúčeniny bohatých výrobkov. Môže prispieť k väčšej symbióze človeka s prírodou. Používanie dreva pomôže zaceliť jazvy, ktoré sme v exploatačnom nadšení vytvorili na životnom prostredí.

My stavbári máme drevo radi

Ako základný stavebný materiál ho používame od nepamäti. Staviteľ s ním viedol pokorný dialóg. Opracovávaním mu dal tvar a funkciu potrebnú k jeho ďalšiemu životu. Staral sa oň, ošetroval ho, aby mu mohlo čo najdlhšie slúžiť. Potom ho vracal späť do prírody, aby sa celý kolobeh opakoval vždy znova a znova. Tak to išlo a ide po stáročia. Striedajú sa generácie, stavitelia, výrobcovia. 

Nenáročné na energiu, priateľské k prírode a životnému prostrediu. Je súčasťou ľudského bytia a sprevádza generácie človečenstva doslova od kolísky až po hrob. A príroda v nekonečnom rytme času neúnavne obnovuje jeho zdroje. 

Drevo je večné….

História firmy

1991

Založenie spoločnosti

Bola založená najstaršia spoločnosť skupiny, ktorá sa v roku 1995 rozdelila na 2 nové spoločnosti. Jednou z nich je I.K.S. sro. Okrem tejto spoločnosti skupinu Kontrakting tvoria Kontarkting stavebné montáže, s.r.o., ktorá sa venuje stavebnej činnosti a spoločnosť Kontrakting krov hrou, s.r.o., ktorá navrhuje a vyrába drevené konštrukcie stavieb.

1994

Výroba drevených priehradových konštrukcií

Koncom roku sme začali s výrobou drevených priehradových konštrukcií so styčníkovými doskami. Tým sa dovtedajšia činnosť orientovaná na hydroizolácie rozšírila najskôr na konštrukcie šikmých striech a neskôr na navrhovanie, výrobu a stavbu podkroví, nadstavieb a stavieb z dreva.

1997

Sme zakladajúci člen Cechu strechárov Slovenska

Stali sme sa zakladajúcim členom Cechu strechárov Slovenska a dodnes sme aj jeho aktívnou súčasťou. Sme tiež členom Zvazu spracovateľov dreva a aktívnym členom sekcie drevostavieb.

Snažíme sa programovo dosahovať kvalitné výsledky našej práce. Naše stavby boli ocenené v desiatkach rôznych súťaží .

V našej spoločnosti pracuje stabilný tím pracovníkov – väčšina z nich 15 a viac rokov.

2017

Založenie platformy Staviame z dreva

Spolu s architektom Pavlom Pokorným sme založili platformu Staviame z dreva, ktorá spája všetkých priaznivcov prírodných materiálov a ekostavieb a prináša potrebné informácie o stavbách z dreva. 

Naším produktom sú stavby z dreva alebo ich konštrukčné časti – väzníky, stĺpy, nosníky, steny, stropy, krovy. Podľa požiadavky odberateľa navrhneme a dodáme konštrukciu vyrobenú z dreva. Ovládame dostupné a moderné technológie a presadzujeme návrat k drevu ako základnému konštrukčnému materiálu. Naše tridsťročné skúsenosti sú k dispozícii našim partnerom – investorom, projektantom a stavebným firmám.

Naši kolegovia, ktorí budú s vami v kontakte

Jozef Ďurana

KSM – stavbyvedúci – postará sa o precíznu dodávku vašej stavby a bude riešiť záležitosti s ňou súvisiace

Kontaktovať

Marek Bros

KSM – stavbyvedúci – postará sa o precíznu dodávku vašej stavby a bude riešiť záležitosti s ňou súvisiace

Kontaktovať

Michal Holeš

KSM – stavbyvedúci – postará sa o precíznu dodávku vašej stavby a bude riešiť záležitosti s ňou súvisiace

Kontaktovať

Stanislav Ďurana

KSM – stavbyvedúci – postará sa o precíznu dodávku vašej stavby a bude riešiť záležitosti s ňou súvisiace

Kontaktovať