CLT domy

Navrhujeme, dodávame a montujeme konštrukcie z priečne a pozdĺžne lepeného dreva – CLT panelov
Čítať viac
piktogram white

CLT panely (cross laminated timber)

Sú vynikajúcim konštrukčným materiálom, priateľským k životnému prostrediu, pochádzajúcim z trvale obnoviteľných zdrojov. Jeho výbornými vlastnosťami sú najmä: 

Statické charakteristiky CLT panelov

Umožňujú navrhnúť steny a stropy konštrukcií objektov v pozemnom staviteľstve. Stenové prvky riešia priestorovú stabilitu objektov

Odolnosť voči požiaru

Je u nás ešte stále nedocenená. CLT panely umožňujú dimenzovať konštrukcie s potrebnou požiarnou odolnosťou, pretože odhorievanie dreva je presne definované

technológia výroby

Umožňuje vyrábať plošné konštrukčné prvky veľkých rozmerov – limitujúcim sú dopravné možnosti

Nízka hmotnosť

Nízka hmotnosť a príprava konštrukcie v hale vytvára predpoklady na rýchlu a presnú montáž

Veľmi dobré tepelnotechnické vlastnosti

Umožňujú dosiahnuť porovnateľný tepelný odpor pri nižšej hrúbke steny

Ideálne konštrukčné riešenie

CLT panely sú ideálnym konštrukčným riešením pre stavbu administratívnych, občianskych stavieb a rodinných domov.

Prečo stavať s nami?

26 ročné skúsenosti

Máme dlhoročné skúsenosti s montovanou výstavbou. Väzníky navrhujeme a vyrábame od roku 1995 a sme nesporne lídrom na trhu.
Do roku 2021 sme vyrobili cca 9 000 rôznych konštrukcií domov, nadstavieb, krovov, striech, stropov, hál a občianskych stavieb.

Skúsený tím

Veríme v poctivú prácu a to, že skúsenosti nás aj vás posúvajú vpred.
Náš stabilný pracovný tím tvoria spoľahliví projektanti, prípravári, stavbyvedúci a riadiaci pracovníci, z ktorých mnoho pracuje v našich spoločnostiach 15 a viac rokov.

Cenení odborníkmi

Naše stavby a konštrukcie získavajú popredné ocenenia v súťažiach ako Stavba roka, Strecha roka, Drevostavba roka a iné.
Často sú nezávislými odborníkmi uvádzané v populárnej, ale aj odbornej literatúre.

Odborné poznatky

Kvalita výroby je deklarovaná certifikátom Systému riadenia kvality ISO 9001:2009. Platnosť certifikátu každý rok obnovujeme.
Výsledkom sú štandardizované pracovné procesy a postupy, ktorých dodržiavaním vytvárame predpoklady kvalitného finálneho výrobku.

Značka kvality

Naša spoločnosť je nositeľom značky kvality, ktorú udeľuje komisia ustanovená Zväzom spracovateľov dreva SR s nezávislou odbornou garanciou Technickej univerzity vo Zvolene.
Značkou kvality preukazujeme predovšetkým našim zákazníkom, že v procese projektovania, prípravy a realizácie montovaných stavieb dodržiavame všetky štandardné postupy a programovo realizujeme diela v komplexnej kvalite.

Kvalifikovaní ľudia

V našich spoločnostiach pracujú kvalifikované tímy projektantov a výrobných pracovníkov, pripravené k okamžitej spolupráci s investormi, projektantmi, stavebnými a montážnymi firmami.
Máme vlastný a stabilný pracovný tím projektantov, prípravárov, stavbyvedúcich a riadiacich pracovníkov. Mnohí z nich pracujú v našich spoločnostiach 15 a viac rokov

Navrhujeme domy bez kompromisov

Domy na mieru

Navrhujeme, vyrábame a montujeme domy na mieru. Nevytvárame stovky „katalógových“ riešení, aj keď je to z hľadiska firemnej ekonomiky veľmi lákavé. Snažíme sa našim zákazníkom navrhovať domy „bez kompromisov“. Stavba rodinného domu je pre väčšinu stavebníkov životnou investíciou a zaslúži si osobitý prístup.

Pozemok na stavbu domu, samotná lokalita, širšie vzťahy, orientácia na svetové strany, rodina stavebníka, jej potreby a spôsob života sú v kombinácii jedinečné. Individuálny prístup architekta umožní vygenerovať projekt, ktorý je svojím riešením optimálny a rešpektuje všetky požiadavky.

Efektívne riešenia

Čo je podstatné, tak optimálnou veľkosťou ušetrí často stavebníkovi nemalé finančné prostriedky. Každý meter štvorcový úžitkovej plochy naviac stojí v konečnom dôsledku orientačne 1.650,-€. 

Pri kompromisných katalógových riešeniach môže stavebník takto zbytočne minúť niekoľko desiatok tisíc eur. Je to takmer vždy podstatne viac, ako stojí individuálne projektové riešenie od skúseného architekta.

piktogram

„V nízkoenergetických stavbách, v ktorých sú vysoké nároky na vzduchotesnosť, musí mať obvodová stena precízne zrealizovanú vzduchotesnú rovinu.“

Prof. Ing. Jozef Štefko, PhD.

Ľudia, s ktorými budete mať možnosť spolupracovať

Prečítajte si viac o našej práci

Čo o nás povedali naši klienti

rodina Pinková

Ľubotice

Ak by sme sa ešte raz rozhodovali, určite by sme sa nerozhodli pre inú konkurenčnú firmu. Náš projektant, nakoľko sme si dali urobiť vlastný projekt a ktorý zároveň bol stavebným dozorom celej našej stavby, povedal, že takáto práca sa nevidí na každej stavbe a to si myslím hovorí za všetko.

Čítať viac

Ing. Jana Nechalová

Lipník

Pocit, že náš vysnívaný dom stavala práve táto firma hreje pri srdci. Pracujú v nej ľudia, s ktorými sme dodnes priatelia,  čo si veľmi vážime.

Čítať viac

M. Janíková

Vrútky

Jednanie s firmou Kontrakting bolo od prvého stretnutia veľmi ústretové a na profesionálnej úrovni. Samotná realizácia stavby prebiehala bez problémov s tímom zodpovedných a šikovných ľudí. Sme radi, že stavba rodinného domu bola pre nás radosť a nie starosť. Ďakujeme.

Čítať viac

Nezáväzná cenová ponuka

Predbežnú cenovú ponuku Vám vypracujeme na základe vyplnenia nasledovných údajov

Odoslaním formuláru súhlasíte so spracovaním osobných údajov. Spoločnosť KONTRAKTING KROV HROU s.r.o. spracováva vaše osobné údaje iba za účelom vášho kontaktovania. Vaše údaje nebudú ďalej poskytnuté žiadnym tretím osobám.
Viac informácií.