piktogram white

Strechy

Máme skúsenosti strechami

Strechy navrhujeme, staviame a rekonštruujeme od roku 1992. Naučili sme sa strechám rozumieť a pochopiť všetky fyzikálne procesy, ktoré v nich prebiehajú. Majiteľom striech pomáhame predlžovať ich životnosť a zlepšovať ich kvalitatívne parametre. Staviame a prestavujeme strechy šikmé aj ploché.

Technológia krytín striech

Ovládli sme technológie asfaltových krytín i fóliových systémov. Šikmé strechy pokrývame najrôznejšími druhmi krytín – sú to krytiny asfaltové, betónové, keramické a plechové.V našom portfóliu sú strechy jednoplášťové i dvojplášťové, strechy s obráteným poradím vrstiev, duo strechy a aj strechy zelené. Vieme zhotoviť strešné súvrstvie na guľové i parabolické plochy.

Problematika striech

Strecha je najviac namáhaná časť domu. Je neustále vystavená nepriaznivým poveternostným vplyvom. Sme pripravení vyriešiť teoretické stavebnofyzikálne problémy vašej konštrukcie, vyhotoviť správny návrh a zvládnuť jej kvalitnú stavbu či rekonštrukciu.

Náš tím tvoria kvalifikovaní inžinieri, stavbyvedúci aj remeselníci pripravení pracovať aj v extrémnych podmienkach s pomocou horolezeckej techniky.

Vďaka mnohoročným skúsenostiam, stovkám postavených striech a zohratým tímom spolupracovníkov môžeme garantovať výsledok našej práce. Naše bohaté skúsenosti sú bezplatne k dispozícii naším partnerom. 

Ponúkame

Výstavbu striech novostavieb

Rekonštrukciu šikmých aj plochých striech

Hydroizoláciu spodných stavieb, mostov a bazénov

Obklady fasád

Na všetky nami dodávané stavby spracovávame projektovú a výrobnú dokumentáciu.   

Prečo stavať s nami?

26 ročné skúsenosti

Máme dlhoročné skúsenosti s montovanou výstavbou. Väzníky navrhujeme a vyrábame od roku 1995 a sme nesporne lídrom na trhu.
Do roku 2021 sme vyrobili cca 9 000 rôznych konštrukcií domov, nadstavieb, krovov, striech, stropov, hál a občianskych stavieb.

Skúsený tím

Veríme v poctivú prácu a to, že skúsenosti nás aj vás posúvajú vpred.
Náš stabilný pracovný tím tvoria spoľahliví projektanti, prípravári, stavbyvedúci a riadiaci pracovníci, z ktorých mnoho pracuje v našich spoločnostiach 15 a viac rokov.

Cenení odborníkmi

Naše stavby a konštrukcie získavajú popredné ocenenia v súťažiach ako Stavba roka, Strecha roka, Drevostavba roka a iné.
Často sú nezávislými odborníkmi uvádzané v populárnej, ale aj odbornej literatúre.

Odborné poznatky

Kvalita výroby je deklarovaná certifikátom Systému riadenia kvality ISO 9001:2009. Platnosť certifikátu každý rok obnovujeme.
Výsledkom sú štandardizované pracovné procesy a postupy, ktorých dodržiavaním vytvárame predpoklady kvalitného finálneho výrobku.

Certifikovaný dizajnér

Sme certifikovaný dizajner energeticky pasívnych domov – Ing. Juraj Pečeňanský, certifikát vystavený Passivhaus Institut Dr. Wolfgang Feist, Darmstadt Deutschland.
Pri návrhu domu sa opierame o najnovšie poznatky v modernom stavebníctve. Každý montovaný dom je pri svojom návrhu posudzovaný z hľadiska stavebnej tepelnej techniky, stavebnej akustiky a ochrany proti radónu. Prísne dbáme, aby v návrhu boli dodržané všetky zásady protipožiarnej bezpečnosti.

Testy vzduchotesnosti

Po dohode so stavebníkom vykonávame Blower door testy, ktorými dokazujeme požadovanú vzduchotesnosť obalových konštrukcií stavieb, a ktoré veľa napovedajú o kvalite realizácie.
Výsledky testov sa väčšinou pohybujú v rozpätí n50=0,30 - 0,40 /h, čo výrazne prevyšuje požadovanú hodnotu n50= 1,0 /h pre nízkoenergetické stavby, resp. n50= 0,6 /h pre stavby postavené v pasívnom štandarde.
piktogram

„Strecha bude kvalitná a efektívna vtedy, ak sa realizáciou a jej užívaním dosiahne plánovaný stupeň komplexnej kvality a tento bude zachovaný počas jej celej vopred stanovenej životnosti.“

Prof. Ing. Jozef Oláh, PhD.

Ľudia, s ktorými budete mať možnosť spolupracovať

Prečítajte si viac o našej práci

Čo o nás povedali naši klienti

Marek Adamov

Žilina-Záriečie

Strecha Novej synagógy pre Kontrakting nebola zakázka ani ďalšia stavba, bolo to spoločné dielo, na ktorom sme s nimi radi robili.

Čítať viac

Juraj K.

Budmerice

Finančná úspora vďaka technikom z Kontraktingu bola citeľná a pre nás veľmi zaujímavá. O časovej úspore nehovoriac. Kým susedia betónovali strop, my sme mali urobený nielen krov, ale aj krytinu s klampiarinou a začínali sme murovať priečky.

Čítať viac

František Macho

Bodiná

Vo firme Kontrakting sme našli kompletný servis. Boli nám k dispozícii od začiatku vytvárania ponuky pre zmenu strechy na staršom dome, až po kompletné ukončenie a nová strecha je ozdobou domu. Bez problémov nám vybavili a zrealizovali aj
dodatočné práce o ktoré sme požiadali.

Čítať viac

Nezáväzná cenová ponuka

Predbežnú cenovú ponuku Vám vypracujeme na základe vyplnenia nasledovných údajov

Odoslaním formuláru súhlasíte so spracovaním osobných údajov. Spoločnosť KONTRAKTING KROV HROU s.r.o. spracováva vaše osobné údaje iba za účelom vášho kontaktovania. Vaše údaje nebudú ďalej poskytnuté žiadnym tretím osobám.
Viac informácií.