Získali sme 2 ceny zo súťaže Drevostavba roka 2023

S hrdosťou oznamujeme, že naše dva projekty drevostavieb získali prestížne ocenenia v architektonickej súťaži Drevostavba roka 2023! Tieto úspechy opäť potvrdzujú rastúcu popularitu a kvalitu drevostavieb na Slovensku.

Mimoriadna cena za drevostavbu OC Kaufland v Záhorskej Bystrici

Obchodné centrum Kaufland v Záhorskej Bystrici získalo mimoriadnu cenu za inovatívne využitie dreva vo svojej veľkorozponovej konštrukcii. Dodávateľom drevených nosných konštrukcií, strešného plášťa a obvodového plášťa bola naša spoločnosť Kontrakting stavebné montáže s.r.o.

Autori projektu:

 • Architektúra: thoma architekten, Nemecko
 • Projektová dokumentácia stavby (PSP): GELB s.r.o., Bratislava
 • Realizačný projekt (RP): team ABJ, s.r.o., Šamorín
 • Výrobná dokumentácia (VD) a montážna dokumentácia (MD): Kontrakting stavebné montáže s.r.o., Žilina

Zaujímavosti:

 • Podrobnejšie informácie o tomto inžiniersky a konštrukčne náročnom projekte boli uverejnené v Drevárskom magazíne 10/2023.
 • Drevostavby s takouto rozlohou sú na Slovensku pomerne zriedkavé.
 • Využitie drevenej konštrukcie v komerčných priestoroch OC Kaufland môže prispieť k popularizácii drevostavieb medzi širokou verejnosťou.

2. miesto – Rodinný dom v Bratislave – Devín

Zhotovitelia:

 • Kontrakting krov hrou, s.r.o.
 • Kontrakting stavebné montáže s.r.o., Žilina
 • STAV-ZAT, s.r.o.
 • TCQ Management s.r.o.

Autori projektu:

 • Ing. arch. Maroš Fečík
 • Ing. arch. Filip Kandtavý
 • Spolupráca: Ing. arch. Katarína Rojková

Popis:

Rodinný dom v Bratislave – Devín zaujme svojou jedinečnou kubistickou formou a monochromatickou farebnosťou exteriéru, vďaka čomu sa výrazne odlišuje od okolitých domov. Napriek tomu jeho mierka a členenie citlivo rešpektujú charakter zástavby v danej lokalite.

Kontrast medzi exteriérom a interiérom:

Uzavreté a monumentálne pôsobiace fasády domu skrývajú prekvapivo otvorený a vzdušný interiér. Trojpodlažný dom s netradičným pôdorysom, prispôsobeným trojuholníkovému pozemku, dokonale využíva svažitý terén a existujúcu zeleň. Interiér pôsobí harmonicky a ucelene, s kubistickými motívmi, ktoré sa prelínajú v kompozícii aj výtvarnom stvárnení. Tmavý cédrový obklad exteriéru v kontraste s prírodnou zeleňou dodáva domu monumentálny vzhľad.

Dispozícia a funkčné členenie:

Dispozícia domu striktne delí obytný priestor na dennú a nočnú časť. Vstupná časť z ulice zahŕňa parkovacie miesta pre tri autá a saunový domček. Spoločenská zóna je oddelená od rušnej ulice technickou miestnosťou a hosťovskou izbou s vlastným sociálnym zariadením. Obývačka, jedáleň a kuchyňa tvoria prepojený priestor s veľkými presklenými plochami, ktoré sa otvárajú do exteriéru a ponúkajú úchvatné výhľady na bazén, terasy a okolitú zeleň. Nočná časť domu, rozdelená na detskú a rodičovskú zónu, sa nachádza na poschodí. Rodičovské podlažie s terasami, šatníkom a kúpeľňou uzatvára dispozičné riešenie domu.

Prepojenie interiéru a exteriéru:

Veľké presklené plochy v spálni a kúpeľni prepájajú interiér s exteriérom a vytvárajú vzdušný a presvetlený priestor. Schodisko a šatník sú presvetlené rozmernými strešnými svetlíkmi. Exteriér domu korešponduje s interiérom vďaka dôslednému výberu materiálov, farebnosti a dizajnových prvkov.

Rodinný dom v Bratislave – Devín je unikátnym architektonickým dielom, ktoré púta pozornosť svojou formou, funkčným rozdelením a prepojením interiéru s exteriérom. Dom predstavuje skvelú ukážku moderného bývania v súlade s prírodou.

Zdieľať na Facebooku